بستن
FA EN AR RU FR CHI

دانشگاه گیلان در جمع سه دانشگاه برتر سبز کشور قرار گرفت

دانشگاه گیلان در جمع سه دانشگاه برتر سبز کشور قرار گرفت


دانشگاه گیلان در جمع سه دانشگاه برتر سبز کشور قرار گرفت

بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده از  پایگاه رتبه بندی بین المللی دانشگاه های سبز دنیا )GreenMetric( که در دانشگاه دولتی اندونزی مستقر است، دانشگاه گیلان با حضور پررنگ خود برای سومین بار متوالی در این نظام رتبه بندی،  با ارتقای 65 پله ای در رتبه بندی سال 2019 نسبت به سال 2018، رتبه 198 را در جمع دانشگاه های سبز جهان و  رتبه 3  در میان دانشگاه های سبز کشور در سال جاری از آن خود نمود.

لازم به ذکر است دانشگاه گیلان با بهره گیری از مدیریت و برنامه ریزی صحیح در خصوص حمایت از محیط زیست و الگوسازی برای کاهش مصرف انرژی و گازهای گلخانه ای به ترتیب موفق به کسب رتبه های 2، ۳ و 4 ملی در شاخص‌های آموزش، حوزه ی اقلیم و انرژی  و مدیریت زیرساخت بین 22 دانشگاه ایرانی صاحب صلاحیت در این رتبه بندی شده است.

رتبه بندی جهانی دانشگاهی گرین متریک با هدف ارائه چشم انداز جامع از شرایط و سیاست های مرتبط با محیط زیست و توسعه پایدار در دانشگاه های کشورهای مختلف راه اندازی شده و از سال ۲۰۱۰ میلادی به صورت سالانه از 6 شاخص کلیدی (محیط زیست و زیرساخت، انرژی و تحقیقات اقلیمی، مدیریت پسماند، آب، حمل و نقل، آموزش) برای ارزیابی استفاده می کند. گرین متریک ابزاری برای جلب توجه مدیران و سیاستگذاران در محیط های دانشگاهی فراهم کرده و سالانه بیش از 10 هزار موسسه توسط این نظام رتبه بندی ارزیابی می شوند و در نهایت فهرست موسسات برتر انتشار می یابد. این فهرست در سال جاری؛ 780 موسسه از 85 کشور در سراسر جهان را شامل می شود که در این میان؛ دانشگاه وخنینگن هلند، دانشگاه آکسفورد انگلستان و دانشگاه کالیفرنیا-دیویس رتبه های برتر جهانی را از آن خود کرده اند.

روابط عمومی دانشگاه گیلان کسب این موفقیت را به جامعه علمی دانشگاه تبریک می گوید

آدرس کوتاه :